26 Mayıs 2022, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Hipofiz Bezi Rahatsızlıkları ile ilgili konular aşağıda listelenmektedir.

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |
Şekersiz Diyabet ( Diabetes Insipidus )
Belirtiler - Aşırı susama - Idrar miktarının artışı Acil Durum Belirtileri - Su kaybı, fiziki çöküntü ve düşük tansiyon koma halini ortaya çıkarabilir. Isim ve belirtilerdeki benzerlige ragmen bu rahatsızlık şeker hastalığı ile karıştırılmamalıdır. In..

Hipofiz Ön Lob Hormonlarının Yetersiz Salgılanışı ( Hipopituitarizm )
Belirtiler çocuklarda: - Büyüme ve cinsel gelişimde yavaşlama; - Hipoglisemi (kan şekerinin aşırı düşüşü) Yetişkinlerde: - Kadınlarda adetten kesilme, kısırlık veya doğumdan sonra süt verememe; - Erkeklerde azalan cinsel istek, ..

Hipofiz Bezi Tümörleri
Akromegali (Hipofizin aşırı faaliyeti sonucu yüzün irileşmesi, el ve ayakların aşırı büyümesi ile belirgin durum) Bu kronik hastalık yetişkinlerde görülür ve normal gelişim tamamlandıktan sonra büyüme hormonunun artan salgısı nedeni ile ortaya Çlkar.EI, ayak, çene v..

Hipofiz Bezi Nedir?
Burun kanallarının arkasında beynin altında yerleşik bulunan hipofiz bezi kabaca küçük parmagınızın son iki bölümünün büyüklügü ve şeklindedir. Küçük boyutuna ragmen endokrin bezler içerisinde en önemli olanıdır. Vücudun uzun dönemli büyüme, günlük fonksiyonları ve üretkenlik yetenekleri ile ilişkil..

Kayıt Sayısı : 4 Sayfa Sayısı : 1 Şuanda 0 - 50 arası kayıtları görmektesiniz.
Sayfalar : [1] |