25 Temmuz 2024, Perşembe
Üye Giriş Paneli
Kullanıcı Adı
Şifre
KONU LİSTESİ

Yalancı Doğum Sancısı Nedir?

Birçok kadında gerçek doğum sancılan başlamadan önce bir ya da birkaç yalancı doğum sancısı dönemi olabilir, BU durum daha çok hamileliğin son haftalarında ve daha önce doğum yapmış kadınlarda görülür.

Yalancı doğum sancılarını gerçeklerinden nasıl ayırabilirsiniz?

Yalancı doğum sancılarında da kasılmalar olacaktır ancak bunların sıklığı ve şiddeti gerçek kasılmalardaki gibi artmayacaktır. Ayrıca gerçek doğum sancıları rahmin üst bölümünde başlar ve tüm karına ve aşağıya doğru yayılırken yalancı doğum sancıları ise karnın altında ve kasıklarda olacaktır. Yalancı doğum sancıları yürümekle geçebilir ancak gerçek doğum sancıları yürümekle değişmez.

Eğer doğum sancılarınızın başladığından kuşkulanıyorsanız doktorunuzu arayın. Muayeneyle doğumun işareti olan rahim boynu açıklığının gelişip gelişmediğine bakarak durumu değerlendirecektir.

Doktorunuza danışmadan sancılarınızın yalancı olup olmadığına karar vermeyin. Birçok kadın şikayetlerinin yanlış bir alarm olduğunu düşünerek hastaneye gitmeyi ertelemekte ve bu nedenle yolda doğum yapmaktadır.Not:Burada yer alan yazılar bilgilendirme amaçlıdır, İlaç önerisi ve tedaviler için lütfen doktorunuza başvurunuz..