İstanbul
°C


 °C
 °C
Afyonkarahisar
Afyon Termal Bölgesi Konaklanabilir Oteller.

Afyon Termal Bölgesinde Kalınabilecek Oteller bu yazımızda listelenmiştir.


Termal Turizmin Başkenti Afyon

Önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye, kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dünyadaki ilk yedi ülke arasında.


Frig Vadisi

Frigya anadoluda iz bırakan 3000 yıllık uygarlık ve bu izleri günümüze kadar taşıyan frig vadileri. Efsane Canlanıyor Frig vadileri binlerce yıllık uykusundan uyanıyor.

 

 

Sanjete Yeni Sıcak Su Kuyusu

 Belediyemize bağlı Sanjet A.Ş. abonelerini daha iyi ısıtabilmek için yeni sıcak su üretim kuyusu açtı.

Son 3 yılda jeotermal ısınmada yatırım atağına geçen Sanjet, ilçemizin jeotermal ile ısınmasında kullanılmak üzere İl Özel İdaresine yapmış olduğu başvuru sonucunda aldığı ruhsatla  yeni sıcak su üretim kuyusunu açtı. Abonelerini sorunsuz ısıtabilmek için 2012-2013 ısınma sezonu öncesinde gerekli yatırımları yapan Sanjet A.Ş., ısınma planı kapsamında yatırımlarını faaliyete geçirmeye başladı.
 
İSTENİLEN DERECEYE VE AKIŞKANLIĞA ULAŞILDI
Yıl içerisinde sıcak su hatlarında revizyon çalışmalarını sürdüren Sanjet, yeni açılan sıcak su kuyusunda istediği dereceye ve akışkanlığa ulaştı. İlçemizin ısınmasında kullanılmak üzere 611 metre derinliğinde açılan kuyudan 66 derece sıcaklığında ve saniyede 50 litre akışkanlığında sıcak su çıktı. Sanjet yetkilileri yeni açılan kuyudan hafta sonundan itibaren ısıtma sistemine sıcak su verilmeye başlanacağı bildirildi. 
 
Yeni sıcak su kuyusunun yanı sıra geçen yıl arıza yapan 2 kuyunun da yapılan çalışmalarla çalışır duruma getirilip sisteme dahil olduğunu belirten yetkililer, abonelerin sorunsuz ısınabileceğini belirtti.
 
 
ELİBOL;”SANJET SİSTEMİ -10 DERECE SOĞUKLUĞA GÖRE YAPILMIŞ" Açılan sıcak kuyusunu inceleyen ve çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Sanjet Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Elibol; “Abonelerimizi daha iyi ısıtabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl havaların çok soğuk olmasından dolayı bazı sıkıntılar yaşadık. İlçemiz -30 derece soğukları gördü. Ben 37 yaşındayım ve Sandıklı’da hava sıcaklığının -30 derece olduğunu hatırlamıyorum. Sanjet kurulurken hava şartları -10 dereceye  göre projelendirilip yapılmış. Geçen yıl yaşadığımız -30 derece soğuklar sistemimizi etkiledi. 
ELİBOL; “SANJET ISITMAYACAK DİYE KİMSEYİ SEVİNDİRMEYECEĞİM
 
Isınma dönemi öncesinde gerekli planlamaları yapıp, hatlarımızı güçlendirerek Sanjet’in gelecek 10 yılda sorunsuz ısıtabilmesi için çalışmalarımız tamamladık. Bu çalışmalar doğrultusunda açtığımız yeni kuyunun  611 metre derinliğinden, 66 derece sıcaklığında ve saniyede 50 litre akışkanlığında sıcak su çıktı. Bunun yanında geçen yıl arıza yapan iki kuyumuzu tamir edip kullanabilir hale getirdik. Hatlarda gerekli revizyonları yaparak hatları yeniledik.  Her hangi bir doğal afet olmadıkça Sanjet abonelerini Allah’ın izniyle sorunsuz ısıtacak. ‘Sanjet ısıtmayacak’ diye kimseyi sevindirmeyeceğim. Sanjet’i siyasi malzeme yaptırmayacağım.” dedi.

Sanjete Yeni Sıcak Su Kuyusu konulu haber Afyonkarahisar yerel kaynaklardan edinilmiş haberdir. Bu haberler editörlerimiz tarafından derlenmektedir. Haberde hata olduğunu düşünüyorsanız temas formundan iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Afyonkarahisar Haberleride İlginizi Çekebilir