İstanbul
°C


 °C
 °C
Afyonkarahisar
Afyon Termal Bölgesi Konaklanabilir Oteller.

Afyon Termal Bölgesinde Kalınabilecek Oteller bu yazımızda listelenmiştir.


Termal Turizmin Başkenti Afyon

Önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye, kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dünyadaki ilk yedi ülke arasında.


Frig Vadisi

Frigya anadoluda iz bırakan 3000 yıllık uygarlık ve bu izleri günümüze kadar taşıyan frig vadileri. Efsane Canlanıyor Frig vadileri binlerce yıllık uykusundan uyanıyor.

 

 

Sinanpaşada 3 bin kişiye aşure dağıtıldı

 Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesinde bu yıl ilki düzenlenen Aşure Günü Etkinlikleri kapsamında 3 bin kişiye Aşure dağıtıldı.
Sinanpaşa İlçe Müftülüğü, sivil toplum kuruluşları, Dernekler, Hayırsever Halkın katkılarıyla hazırlanan 3 bin kişilik Aşure tatlısı gönülleri tatlandırması dileğiyle Tarihi Merkez Paşa Camii avlusunda, Yukarı Camiinde, Yeni Camiinde ve Pazar Yerinde olmak üzere dört yerde halka ikram edildi.
Aşure Günü ile İlçe Müftüsü Kamil Kırgız, “ Aşure günü Muharrem ayının onuncu gününe verilen isimdir. Muharrem ayı ise Hz. Peygamberimizin ifadesine göre ’Şehru’llah’ yani ’Allah’ın ayıdır’. Muharrem kelime olarak, Haram kılınan, saygı duyulan demektir. Muharrem ayı 1434 yılına girdiğimiz Hicret takviminin de ilk ayıdır’’ diye konuştu.


Sinanpaşada 3 bin kişiye aşure dağıtıldı konulu haber Afyonkarahisar yerel kaynaklardan edinilmiş haberdir. Bu haberler editörlerimiz tarafından derlenmektedir. Haberde hata olduğunu düşünüyorsanız temas formundan iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Afyonkarahisar Haberleride İlginizi Çekebilir