İstanbul
°C


 °C
 °C
Afyonkarahisar
Afyon Termal Bölgesi Konaklanabilir Oteller.

Afyon Termal Bölgesinde Kalınabilecek Oteller bu yazımızda listelenmiştir.


Termal Turizmin Başkenti Afyon

Önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye, kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dünyadaki ilk yedi ülke arasında.


Frig Vadisi

Frigya anadoluda iz bırakan 3000 yıllık uygarlık ve bu izleri günümüze kadar taşıyan frig vadileri. Efsane Canlanıyor Frig vadileri binlerce yıllık uykusundan uyanıyor.

 

 

Sultandağı Kirazına İlgi Artıyor

 Zincir marketlerin meyve alım stratejileri konulu Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksek okulu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık il müdürlüğünün ortaklaşa düzenledikleri panele katılan  Migros,Real ve Carrefour  yaş meyve sebze alım müdürleri marketlerinde sattıkları ürünlerin tedarikleri sırasında nasıl bir yol izlendiği ve hangi şartları taşıyan ürünleri aldıkları konusunda üreticilere ve bölgedeki yöneticilere bilgiler verdiler.

Özellikle Sultandağı’nda yetişen Napolyon cinsi kirazın kalitesini iyi bildiklerini ve direk üreticiden almalarının marketlerinde  tüketiciye uygun fiyata satmaları konusunda önemli olduğunu belirttiler ve bu yılki hasat döneminde Sultandağı Kirazını alma konusunda çalışmalar yaparak buradan ürün almaya çalışacağız dediler.

Panel konuşmacılarından olan Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı / Koruma ve Kontrol Genel Müdürlüğü yetkilisi Dr Kadir Melan özellikle bakanlığın uyguladığı zirai ilaç kullanımı konusundaki uygulamalara çiftçilerimizin özen göstermesi gerektiğini belirtti Panel sonunda panelde konuşmacı olarak bulunan ve katkı sağlayanlara plaketler verildi.


Sultandağı Kirazına İlgi Artıyor konulu haber Afyonkarahisar yerel kaynaklardan edinilmiş haberdir. Bu haberler editörlerimiz tarafından derlenmektedir. Haberde hata olduğunu düşünüyorsanız temas formundan iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Afyonkarahisar Haberleride İlginizi Çekebilir