İstanbul
°C


 °C
 °C
Ankara 

 

Ankara da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı

 Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada: “Ülkemizin önemli bir bölümü afet riski altında bulunmaktadır. Hızlı nüfus artışı ve göçler, denetimsiz şehirleşme ve sanayileşme, yoğun kaçak yapılaşma ve sık sık başvurulan İmar Afları ülkemizdeki deprem ve diğer afet risklerinin olası zararlarını artırmıştır. Bu duruma çare olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından, vatandaşın can ve mal güvenliğini korumaya, sağlıklı ve güvenli konut alanları oluşturmaya yönelik olarak “6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun” çıkarılmış olup bu kanun 31.Mayıs.2012 tarih ve 28309 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.” denildi.

Ankara Valiliği açıklamasında devamla: “Bu kanun ile afet riski altındaki alanlar içinde veya dışındaki riskli yapıların iyileştirme, tasfiye ve yenilemelerine dair usul ve esasların belirlendiği” vurgulanarak “Kanunun uygulanmasının ilk aşaması olarak ülkemizin farklı 35 ilinde 6500 riskli yapının yıkımı ile eşgüdümlü olarak Ankara ili Etimesgut ilçesinde kamuya ait bir binanın yıkımı 5 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirilmiştir.” denildi.

Ankara Valiliği açıklamasının sonunda “Ankara’da kentsel dönüşüm çalışmalarının kararlılıkla sürdürüleceği” belirtildi.   


Ankara da kentsel dönüşüm çalışmaları başladı konulu haber Ankara yerel kaynaklardan edinilmiş haberdir. Bu haberler editörlerimiz tarafından derlenmektedir. Haberde hata olduğunu düşünüyorsanız temas formundan iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Ankara Haberleride İlginizi Çekebilir