İstanbul
°C


 °C
 °C
Muğla
Fethiye Ağustos'ta Kar Şerbeti

Fethiye halkının bir bölümü yaz gelince denizden uzak yerlere giderler.


Fethiye Saklıkent Kanyonu

Fethiye`de Denizden uzaklaşmak isteyenler Saklıkent`in soğuk sularında serinleyebilirler.


Fethiye Çalış Plajı

Fethiye merkeze 4 KM uzaklıkta bulunan Çalış Plajı Fethiyenin önemli Eğlence ve konaklama yerlerindendir.


Pırıl Pırıl Hisarönü

Bazı kişiler Hisarönü ne Türkiyenin Parisi Derler, Çümkü Hisarönü geceleri pırıl pırıldır. Barlarda diskolarda ve restoranlarda neon ışıklar altında eğlencenin doruğuna varılır.


Akdeniz ve Egenin İnci Gerdanlığı Fethiye Ölüdeniz

Türkiye`nin en uzun sahil şeridi olan Muğla Fethiye Akdeniz ile Ege denizinin birleştiği yerde Bir inci gerdanlık gibidir.

 

 

21. MUĞLA KÜLTÜR ŞENLİĞİ SONA ERDİ

 Muğla Belediyesi’nin bu yıl 21.sini düzenlediği Muğla Kültür Şenliği, düzenlenen çeşitli etkinliklerle Muğlalılara keyifli anlar yaşattı.28 Eylül Cuma günü konuşmalar ve Baca Yakma Töreni ile başlayan 21. Muğla Kültür Şenliği, Pazar günü akşama kadar çeşitli etkinliklerle devam etti.

Geleneklerin yaşatılması amaçlanan Kültür Şenliği’nde, deri mask sergisi, şiir dinletileri, Kültür Turizmi paneli, Yerel Tohumla ilgili panel, tohum takas şenliği, toplu sünnet şöleni, trap atış yarışması, yayla etkinlikleri, resim sergileri, kitap fuarı, satranç turnuvası gibi etkinliklerin yanı sıra her akşam düzenlenen konserler yer aldı.

 Grup Model, Moğollar ve Betül Demir konserleri halkın yoğun ilgisi ile karşılanırken, Arasta’da düzenlenen etkinlikler beğeni topladı.

Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün kültürel değerleri yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çalışmalarına devam edeceklerini belirtti. Başkan Gürün, “Şenliğimizin bu yıl 21.sini düzenledik. Böyle bir organizasyonu düzenlemek bizler için gurur verici. Bizleri bir arada tutan değerlerin, geleneklerin öneminin farkındayız. Kültürel değerlerimizin unutulmaması için bu tarz çalışmalarımız her zaman devam edecek.” şeklinde konuştu.


21. MUĞLA KÜLTÜR ŞENLİĞİ SONA ERDİ konulu haber Muğla yerel kaynaklardan edinilmiş haberdir. Bu haberler editörlerimiz tarafından derlenmektedir. Haberde hata olduğunu düşünüyorsanız temas formundan iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Muğla Haberleride İlginizi Çekebilir