İstanbul
°C


 °C
 °C
Muğla
Fethiye Ağustos'ta Kar Şerbeti

Fethiye halkının bir bölümü yaz gelince denizden uzak yerlere giderler.


Fethiye Saklıkent Kanyonu

Fethiye`de Denizden uzaklaşmak isteyenler Saklıkent`in soğuk sularında serinleyebilirler.


Fethiye Çalış Plajı

Fethiye merkeze 4 KM uzaklıkta bulunan Çalış Plajı Fethiyenin önemli Eğlence ve konaklama yerlerindendir.


Pırıl Pırıl Hisarönü

Bazı kişiler Hisarönü ne Türkiyenin Parisi Derler, Çümkü Hisarönü geceleri pırıl pırıldır. Barlarda diskolarda ve restoranlarda neon ışıklar altında eğlencenin doruğuna varılır.


Akdeniz ve Egenin İnci Gerdanlığı Fethiye Ölüdeniz

Türkiye`nin en uzun sahil şeridi olan Muğla Fethiye Akdeniz ile Ege denizinin birleştiği yerde Bir inci gerdanlık gibidir.

 

 

Farklı turizm değerlerimiz gün yüzüne çıkıyor

   Muğla Valisi Fatih Şahin, turizmin çeşitlendirilmesi amacıyla yapılan projelerden Sakar Tepe Seyir Terası ve Gökova Kite Sörf Alanı ile ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

                 Kültür turizmin geliştirilmesi ve gün yüzüne çıkmamış değerlerin ticari ürün haline getirilerek yeni bir çekim merkezi, destinasyon oluşturulması ve potansiyellerin değerlendirilmesi için çalışmaların yapıldığını belirten Vali Şahin, bu projelerle hem turizmin çeşitlenmesinin hem de turizm süresinin uzatılmasının sağlanılacağını söyledi.

                Yeni destinasyonlardan birinin Sakartepe’de yapılan seyir terasının olduğunu söyleyen Muğla Valisi Şahin, “ Buradaki düzenleme 100 bin lira civarında bir harcama ile MELSA tarafından yapıldı. Buraya çıkarken kullanılan yol ise Özel İdare imkanları ile güzelleştirildi. Konumu itibariyle Sakar Tepe, Kızılağaç Köyünün sınırları içerisinde olduğu için Seyir Terasının işletmesi muhtarımıza ve köylülerimize devredildi. Bizim amacımız atıl durumdaki bu yeri güzelleştirerek, kullanılabilir hale getirmekti.” dedi.

                Sakar Tepe Seyir Terasını Muğla’da yaşayan halka, ilimize gelen yerli ve yabancı misafirlere kazandırmaktan mutluluk duyduklarını dile getiren Vali Şahin, “Burası 900 metre yükseklikte bir tepe ve aşağınızda da masmavi, yemyeşil belki de Dünya’nın en güzel manzaralarından birisi ile baş başa kalıyorsunuz. Buradaki sakinlik ziyarete gelen insanları cezbeden önemli faktörler arasında. Daha birkaç ay olmasına rağmen ilginin iyi olduğunu gözlemledik. Bundan sonraki dönemlerde bu ilginin daha çok artacağını düşünüyoruz. Uzun vadeli düşünüldüğünde işletmenin kaliteli, iyi hizmet vermesi ile birlikte daha fazla ziyaretçinin gelmesi kaçınılmaz olacaktır. Buranın yapımı ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür ediyor, projenin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

                Muğla Valisi Şahin, Gökova Kite Sörf Alanının da yaklaşık 1 yıldır MELSA tarafından işletildiğini aktardı. Dünya’daki en önemli parkur alanlarından bir tanesi olan Akçapınar Sörf Alanında 6 tane okulun hizmet verdiğini dile getiren Vali Şahin, “Yollarının, fiziki koşulların iyileştirilmesi ve bir kısım düzenlemelerin yapılması için buraya yaklaşık 100 bin liralık bir harcamamız oldu. Melsa buradaki gözlemci rolünü üstlenirken kuralların uygulanmasını takip ediyor. Burada üst düzeyde bir hizmet vermek kuralları tavizsiz uygulamak çok önemli.” dedi.

 

                Kite sörfün yükselen bir değer olduğunu belirten Vali Şahin,  “Geçen yıl buraya 8.000 civarında yerli yabancı misafir ziyaret etti. Bu yıl bu güne kadar 10 bin ziyaretçiyi geçmiş durumdayız. Gökova ile Akyaka ile kite sörf bütünleşti. Böylelikle her türlü su sporunun yapıldığı ilimizde kite sörf de eklenmiş oluyor ki bu turizmin çeşitlenmesi anlamında bizim için büyük bir mutluluk. Bu çalışmalarımıza biz sürekli devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.


Farklı turizm değerlerimiz gün yüzüne çıkıyor konulu haber Muğla yerel kaynaklardan edinilmiş haberdir. Bu haberler editörlerimiz tarafından derlenmektedir. Haberde hata olduğunu düşünüyorsanız temas formundan iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Muğla Haberleride İlginizi Çekebilir