İstanbul
°C


 °C
 °C
AfyonkarahisarPerde Perde Abant

Ankara-İstanbul yolunun Bolu`dan İstanbul`a çıkışında sola baktığınızda yemyeşil perdeler görürsünü

Afyon Termal Bölgesi Konaklanabilir Oteller.

Afyon Termal Bölgesinde Kalınabilecek Oteller bu yazımızda listelenmiştir.

Termal Turizmin Başkenti Afyon

Önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye, kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dü

Adana Taşköprü

Taşköprü Seyhan Nehri üzerinde. 4. yüzyılda Roma İmparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmış. Yüzyıl

Frig Vadisi

Frigya anadoluda iz bırakan 3000 yıllık uygarlık ve bu izleri günümüze kadar taşıyan frig vadileri.

Doğa ve Tarih Cenneti Bolu

Yaradılıştan ölüme koşan çizgidede hayatın tam orta yerindede hep su oldu bu yüzden Ademoğlu suyu he

Fethiye Ağustos'ta Kar Şerbeti

Fethiye halkının bir bölümü yaz gelince denizden uzak yerlere giderler.

Fethiye Saklıkent Kanyonu

Fethiye`de Denizden uzaklaşmak isteyenler Saklıkent`in soğuk sularında serinleyebilirler.

Fethiye Çalış Plajı

Fethiye merkeze 4 KM uzaklıkta bulunan Çalış Plajı Fethiyenin önemli Eğlence ve konaklama yerlerinde

Pırıl Pırıl Hisarönü

Bazı kişiler Hisarönü ne Türkiyenin Parisi Derler, Çümkü Hisarönü geceleri pırıl pırıldır. Barlarda

 

 

Termal Turizmin Başkenti Afyon

 Önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye, kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dünyadaki ilk yedi ülke arasında. Türkiye`nin kaplıca ve ılıca yönünden sayılı illeri arasındaki Afyon, termal turizmin başkenti. Kaplıcalarından şifa dağıtan Afyon`a Türkiye ve dünyadan bir çok turist termal tesislere sağlık bulmak için geliyor.

Her geçen gün termal turizmdeki artan turist sayısı yatırımcıları Afyon çevresine çekmiş. Gerek ilçe belediyelerinin gerek özel kişilerin elinde bulunan kaplıcalar Türkiye`de dört mevsim turizm yapılacağının göstergesi. Bu sebeple son yıllarda kişiler, şirketler ve kooperatifler termal turizme yönelik yatırımlara yönelmişler. Yapılan ve yapılacak olan bu yatırımların sonunda Afyon turizmde hak ettiği yeri alacağa benziyor. Kaplıcaları, zengin tabiat yapısı, tarihi eserleri, alternatif turizm çeşitliliği, kültür turizmiyle Afyon, kent kalkınmasını yakın zamanda tamamlayacağa benziyor.

Çeşitli sıcak su ve termal kaynakların Afyon sınırları içerisinde bulunması kenti termal turizmin baş kenti yapmış. Son yıllarda özel sektörün getirdiği dinamizm ve kalite tüm sektörlere yansımış. Türkiye`deki "doğal çıkışlı ve bol" olarak nitelendirilen termal sular, eriyik maden değeri açısından yüksek, kükürt, radon ve tuz bakımından da zengin olarak biliniyor.

Bütün bu özellikleri taşıyan Afyon kaplıcaları Türkiye`nin termal başkenti olmayı hak ediyor.Birbirinden farklı özelliklerde hizmet sunan Afyon kaplıca tesislerinin ortak özelliği romatizmadan eklem bozukluklarına, kadın hastalıklarından çocuk felcine, solunum yolları hastalıklarından, şişmanlığa, nevrotik bozukluklardan, kalp rahatsızlıklarına bir çok hastalığa iyi gelecek kaynaklarının olması. Afyon ve çevresi termal turizm bilincinin oluşmaya başladığı bölgelerden. Kentte beş yıldızlı termal oteller hizmet sunarken küçük termal tesisler de mevcut. Her türlü bütçeyle Anadolu kaynak sularının insan sağlığına olan faydalarından yararlanabilirsiniz.Termal Turizmin Başkenti Afyon konulu gezi haberimiz editörlerimiz tarafından eklenmiş bilgilerdir. Haberde hata olduğunu düşünüyorsanız temas formundan iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Gezilecek Yerler'de İlginizi Çekebilir

Afyon Termal Bölgesi Konaklanabilir Oteller.
Afyon Termal Bölgesinde Kalınabilecek Oteller bu yazımızda listelenmiştir.
Termal Turizmin Başkenti Afyon
Önemli bir jeotermal kuşak üzerinde yer alan Türkiye, kaynak zenginliği ve potansiyeli açısından dünyadaki ilk yedi ülke arasında.
Frig Vadisi
Frigya anadoluda iz bırakan 3000 yıllık uygarlık ve bu izleri günümüze kadar taşıyan frig vadileri. Efsane Canlanıyor Frig vadileri binlerce yıllık uykusundan uyanıyor.